За мен, семейството и хобитата ми

Здравейте, казвам се Георги (Жоро) Алексиев на 66 г. от град Бургас. Понастоящем пенсионер.

Роден съм, израснал и живея в Центъра на града, съвсем близо до Морската градина и на 5 минути от морето. И както е казал Хемингуей "Всичко извън морето е провинция". Е това в кръга на шегата :)

Завършил с Немската езикова гимназия в града, след казармата следвах и завърших Университет "Проф. д-р Асен Златаров" със специалност Технология на водата.

Целият ми трудов стаж (близо 35  години) бе в "Нефтохим" АД, а сега ЛУКОЙЛ Нефтохим Бургас АД през оператор ПСОВ, началник смяна, технолог, научен сътрудник, Главен еколог на дружеството, Началник производство ВиК.

Ожених се както казват по любов, създадохме със съпругата ми Филето (медицинска сестра по професия, понастоящем пенсионер, две прекрасни дъщери, имаме трима внука - едно момиче и две момчета (да са ни живи и здрави).

Хобитата ми - музика и готвене. От шестгодишен започнаха да свиря на цигулка, която на по-късен етап в осми клас замених с китара. Първият ми учител беше покойният Пламен Ставрев (Бог да го прости), мой съсед. Рокаджия съм, имам повечето песни на Бийтълс (любимата ми група), Дийп Пърпъл, Ролинг Стоунс, Елвис Пресли, Смоуки, Ерик Клептън, Щурците и все още ги свиря и пея. Писал съм музика по текстове, които съм изпълнявал пред публика :).

Другата ми страст готвенето започна през студентските години с.... руска салата. За една последна вечер на бригада в Нефтохим направих цяла кофа - около 8 кг. А за тънкостта в приговянето, ще разкажа в някои от следващите ми писания.

Готвенето ме отпуска и ободрява. Вечер като се върна от работа вместо пред телевизора, отивах в кухнята и готвех. Учих си и от моята тъща (Мир на праха й), която готвеше прости, но прекрасни ястия. А тъстът ми ми беше страхотен човек и запален рибар (Мир на праха му). Даваше ни сафрид, който мариновахме или попчета.

А сега експериментирам в кухнята. Обожавам Джейми Оливър и някои от неговите ястия ги преработвам за българската кухня.

Коментари